Peşmerge Eğitmenlerinden Barzani’ye Açık Mektup

20 09 2016

Buna karşılık tarihin Kürt halkına tanıdığı bu büyük fırsatı ,ve yüzyıllardır mücadeleyle kazınılan bütün değerleri ,ve hayallerimizi yıkmak istercesine,HDP li Hatıp Dicle Bağımsız Kürdistan fikrini çöp tenekesine attık demekte , HDP’li, yöneticiler ulus devlet modeline karşıyız adı altında Kürt’lerin ( Kürtler bir ulustur ) devletleşme Hakkı’na karşı çıktıklarını her platormda dile getirmektedirler.


images-2Peşmerge Eğitmenlerinden Dr. Sait Çürükkaya’dan, Kürdistan Bölge Başkanı Sayın Mesud Barzani’ye açık mektup:

Çeşitli yayın organlarından,HDP Eşbaşkanı sayın Selahatin Demirtaş ile birlikte HDP li bir heyetin Kürdistan’ın Güney Parçasını ziyaret edeceği ve bu çerçevede sizlerlede görüşeceğini okudum. Bu haber üzerine size bu açık mektubu yazmayı bir Kürt olarak gerekli gördüm. Kürtler arası her türlü diyalog ve görüşmenin ,Kürtletin birliği için önemli ve gerekli olduğuna inanıyorum.

Tarafınızca şunun bilinmesini isterimki, HDP’li yöneticilerin öncülüğünde,bütün kendi parti binalarında ,sistemli bir şekilde , Güney Kürdistan , Peşmerge , KDP ve Barzani düşmanlığı Kuzey Kürt kitlesi içerisinde geliştirilmek istenmektedir .Bu düşmanlık öyle bir noktaya vardırılmıştırki: iyi bir PKK’li veya HDP’ li olmanın ölüçüsü KDP ve Barzani düşmanlğından geçmektedir.

Bu çerçevede yoğun bir dezenformasyon çalışması yürütülmekte,sınır tanımaz kara propaganda images-1ile, bu düşmanlık en geniş kitlelere yayılmak istenmektedir.

HDP’nin Basın ve diğer propaganda araçlarıyal kitle içerisinde yaptığı dezenformasyon çalışmasının temel bazı başlıkları ise şöyledir.

Güney Kürdistan ın Türkiye ile olan ticari ve diğer diplomatik ilişkileri, kitleye ,KDP’nin AKP’ye göbekten bağlı, her dediğini yapan ,uşağı tarzında anlatılmaktadır. Sizin Türkiye ziyaretiniz sirasında Erdoğan ile anlaşıp Türk askerlerinin Suriye’ye girmesine izin verdiğiniz söylenmekte , ABD nin Türk operasyonuna verdiği destek ise görmemezlikten gelinmektedir.

Sizin Türkiye ile anlaşarak Cereblus’a Peşmerge gönderdiğiniz yalanı,tüm HDP yöneticileri tarafından ,yalan olduğu bilinmesine rağmen HDP binalarını ziyaret eden halka anlatılmaktadır.

Ankara’da HDP ile yaptığımız toplantıda Hendek savaşının Kürt şehirlerini yıkacağını, halkın mağdur olacağını söylediğinizde,sağınızda oturan Figen Yüksekdağ’ın egemen türk bakış açısı ile ,sizlere hiç kulak asmadığını,bir büyük tecrübenin yaptığı tüm bu iyi niyetli telkinlere’içişlerimize karışma ‘tarzında açıklamalarla karşı koyduğunu en iyi sizler bilmektesiniz.

Buna karşın ,Cizre ve Silopi de AKP ile birlikte,Hendek’lerde Kürt halkına karşı savaşan Barzani’dir propagandasını yaymışlardır. Kısaca Rojava da , Kuzeyde hatta dünyanın herhangi bir bölgesinde yaşanan tüm olumsuzlukların kaynağı olarak, KDP ve Barzani’leri gören bir partinin eş Başkan’ı ile görüşürken bunların unutulmaması gerektiğini düşünüyorum.

Sizler her platformda ,en büyük amaç ve hayalinizin Bağımsız Kürdistan olduğunu söylüyorken,tüm çabanızın Kürt halkının bu hayalini gerçekleştirmeye dönük olduğunu bilmek yüreğinde kürt özgürlüğü ve devletleşmesi olan herkesi heycanlandırmaktadır.

Buna karşılık tarihin Kürt halkına tanıdığı bu büyük fırsatı ,ve yüzyıllardır mücadeleyle kazınılan bütün değerleri ,ve hayallerimizi yıkmak istercesine,HDP li Hatıp Dicle Bağımsız Kürdistan fikrini çöp tenekesine attık demekte , HDP’li, yöneticiler ulus devlet modeline karşıyız adı altında Kürt’lerin ( Kürtler bir ulustur ) devletleşme Hakkı’na karşı çıktıklarını her platormda dile getirmektedirler.

Bütün bunlar bilinmesine karşın ,sizinle yapacakları görüşmede ,Kürtlerin bağımsız devlet fikrine karşı olan bu kişiler , Kürt halkı devlet kurarsa destekleyeceğiz diyecekler midir? Diğer taraftan ise sizleri kesinlikle Kürdistan Bölge Başkan’ı olarak görmediklerini , bağımsızlık ilanını engellemek için elinden geleni yapacaklarını, size ve partinize her türlü küfürü “biz eleştiri yapıyoruz ” adı altında yapanların ,en ufak eleştiriyi hakaret kabul ettiklerini de bilmenizi isterim.

Sonuç olarak HDP eşbaşkanı ile yapacağınız görüşmenin , Kürdistanin çeşitli parçalarında yaşayan Kürtlerin birbirine karşı yalan iftira ve küfürlere son verme konusunda bir ilkesel işbirliğine vesile olmasını diliyor;  Kürdista’ ı işgal eden güçlere karşı gösterilen hoşgörünün,kendi ulusal bütünlüğümüz açısındanda gösterilmesi gerektiğinin vurgulanmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Bu mektubu yazarken amacımın bazı bilinen gerçekleri tekararlamak yada şikayette bulunmak olmadığını, yıllardır kürtler arası anlaşmazlıkları derinleştirip kardeş kavgasına neden olan,ulusal bütünlüğümüzü zedeleyerek kitleleri buna oratak eden bu düşmanca dilin varlığının bilinmesi ve buna karşı sağduyulu olunmasını hatırlatmak olduğunun bilinmesini istiyorum.

Saygılarımla .

Kürdistan Gönüllü Peşmergesi Sait ÇÜRÜKKAYA 20.09.2016


Resim Kay: Rudaw

Yazı Kay: Kürdistan Aktüel


İşlemler

Bilgi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: