PEŞMERGE KOMUTANLARINDAN, TÜMGENERAL TAHİR HECÎ KORKÎ’Yİ FAŞİST İŞİD ÇETELERİYLE GİRMİŞ OLDUĞU ÇATIŞMADA YİTİRDİK…

16 01 2015

İnsanlık adına yiğitçe savaşan, direniş geleneğinde tarihe yiğitliğiyletecavüzcüler 1 nam salmış halkımızın Peşmerge gücünün, değerli komutanlarından Tümgeneral Tahîr Hecî KORKÎ, din ve İnanç kisvesi altında her türlü iğrençliği kendine marifet sayan, sübyancı ve tecavüzcü çakallar sürüsü İŞİD’e karşı girdiği bir çatışmada, almış olduğu ağır yaralar; bu değerli insanımızı, halkımızın bağrından kopardı, Yüce Rab’bimizin rahmetine kavuşturdu……


pe_merge_komutani_hayatini_kaybetti_h1777 (1)Vejin Haber -Yorum/// Bas News Haber Merkezi’nin verdiği habere göre; Özgür Güney Kürdistan’da faşist IŞİD ile girdiği çatışmada ağır yaralanan ve Ankara’da tedavisini sürdüren, Peşmerge komutanlarından Tümgeneral Tahîr Hecî KORKÎ’nin hayatını kaybettiği aktarıldı.

Aktarılan haberin ek kaydında verilen bilgiye göre; Musul’a bağlı Zummar ilçesinde tecavüzcü çeteci IŞİD ile girdiği çatışmada ağır yaralanan ve Ankara’da tedavisi sürdürülen Peşmerge komutanlarından Tahîr Hecî KORKÎ 28. günde tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

Haberin devamında eklenen bilgilere göre; dün akşam hayatını kaybettiği Ankara’dan, bu sabah uçakla, Şırnak’ın Cizre ilçesine getirilen Korkî’nin cenazesini Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) catismayetkilileri, yakınları ve vatandaşlar karşıladı.
Cenaze aracı Silopi ilçesinden geçerken, çok sayıda aracın eşlik ettiği cenaze konvoyunda Kürdistan bayrakları açılarak; Habur Sınır Kapısından Özgür Güney Kürdistan’a götürüldü.

Habur Gümrük Kapısı önünde Kürdçe bir açıklama yapan Peşmerge komutanı Tahir Haci KORKÎ’nin amcası Xelîl Pîro, cenazeyi karşılayanlara bir teşekkür konuşmasının da, yapıldığı vurgulandı.

Vejin Bülten Blogg’u olarak halkımızın başı sağ olsun ve Tahir Haci KORKÎ’nin Aile efratına Yüce Rab’bimizden metanet dileriz.

Resimlerin Kaynağı: Bas News Haber Merkezi, ABNA Haber ajansı

Reklamlar

İşlemler

Information

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: