Dağ Fare Doğurdu!

6 02 2011

BDP Kurmayları Kış Uykusundan “Uyandı.”


 

 

Vejin Haber Yorum/// Yıllardır  faili ‘’meçhul’’ cinayetlerin aktüel olan sorunlarına ve araştırmalarına bir nebzede olsa ciddi bir girişimde bulunmayıp, ‘’siyaset’’ objelerine Öcalan’ın sorunlarını ve direktiflerini yerleştiren BDP Kurmayları; Kemalist Kurmaylar tarafından ‘’Yeni Kemalizasyonu Kürdün eliyle diriltme’’ stratejisinin ihtiyacı gereği, toplumu sokaklara dökmenin bütün yolu mubahtır taktiğiyle,  Öcalan’a dikte ettirilen siyasal mecrada, faili ‘’meçhul’’ cinayetlerin adresini tespit ettiler!
Seksen sekiz yıllık sömürgeci faşizmin her türden çıplak vahşetini Kürd halkına uygulayan ve reva gören CHP, MHP türü partilerin tekrar Kürdistan’da örgütlenmesine, her tür yardımlarını sunacaklarını, daha birkaç gün önce basına açıklamış olan BDP kurmayları, geçmiş söylemlerini ”unutmuşcasına”, sanki Kürdistan’da uygulanan sistematik sömürgeci politikanın, bir tek sorumlusu AKP Hükümetidir mantıksızlığını kendine temel yaparak, Muş’un Varto İlçesinde düzenlenen: <<AKP’nin yeşil faşizmi ve Kürtler>> konulu panele, BDP Kurmaylarından Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın  yanı sıra;  BDP Muş İl Başkanı Nimet Sezgin, Varto (Gimgim) Belediye Başkanı Gülşen Değer, Mele Sait Xelatî’nin yanı sıra çok sayıda kişinin  katıldığı Yeni Özgür Politika’nın 5- Şubat- 2011 Tarihli Gazetesinde aktarıldı.

Aynı tarihli Gazete,  Sırrı Sakık’ın  ”Faili meçhul cinayetlerin izlerini arıyoruz. Bu cinayetleri kimlerin işlediğini de biliyoruz. Bu cinayetleri işletenler ve soruşturanlar bir ise faillerde bulunmaz. Çünkü, bu cinayetleri bu devlet işletti. Adı bir askeri komutandı, adı bir savcıydı, devlet adına görev yapıyorlardı, Kürt halkına karşı acımasızca, zalimce politikalar uyguluyorlardı. Kürtleri öldürüyorlardı ve ölüye de saygı duymadan çöp alanlarına gömüyorlardı. İşte bugün tek tek çıkıyor”  dediğini belirtirken, BDP Kurmaylarının doğurduğu farenin boyutuna devamla şöyle bir çerçeve çizdi:  ”Mutki’ye bakıp birlik olalım”

Mutki’de ortaya çıkan toplu mezarlara dikkat çekmenin ihtiyacı hangi siyasal ”muamalarda” gizli olduğu icraatlardan anlaşılan BDP Kurmayları, bu çıplak zorun ve  vahşetin, devlet politikasının bir sonucu olduğunu da belirttiler.

Çöplüklerde çıkan toplu mezardakilerin kardeşleri ve kimlikleri olduğunu belirten Sırrı Sakık, ”Bunlar bizim onurlarımızdır, çocuklarımız, kardeşlerimizdir, bizim kimliğimiz, kültürümüz için bedenlerini ölüme yatıran yiğit Kürt çocuklarıdır. Kürtler sadece Mutki’ye bakarak birlik oluşturmayı bilmelidirler. Bizim için bedenlerini ölüme yatıranlar için birliğimizi oluşturmalıyı” dedi.

Panelde bir konuşma yapan Mele Sait Xelatî ise, İslamiyet adına hareket ettiğini ileri süren AKP’nin Kürtlerin dilini, kültürünü ve varlığını inkar ettiğini belirtti. Seçimlerin yaklaştığını belirten Xelatî, „BDP dışındaki partilere verilecek her oyla kan ve savaşa ortak olunur“ dense de, bugüne kadar BDP’ye verilen oyların ortaya çıkardığı avantajların, Öcalan’ın ihtiyaçlarına karşılık vermekten başka hiç bir işe yaramadığı, halkımızın bütün farklılığını kucaklayacak, ulusal hiçbir kurumun oluşmasına hizmet etmediği, görmezlikten gelindi.

Reklamlar

İşlemler

Information

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: